Dzień Patrona Szkoły

Poniedziałek 13 maja był szczególnym dniem w życiu naszej szkoły. W tym dniu obchodziliśmy dzień naszej Patronki Marii Grzegorzewskiej .
Codziennie patrzy na nas już od wejścia do szkoły z pięknego portretu.
Ten dzień rozpoczął się uroczystą akademią, na której uczennice i uczniowie zaprezentowali interesujący program artystyczny . Obok piosenek , wierszy i prezentowanych układów tanecznych były odczytane listy naszych uczniów i mieszkańców DPS-u z osiedla Sportowego o przyjaźni. Przyjaźń to temat, o którym wiele pisała nasza Patronka .
Po artystycznych uniesieniach wszyscy uczniowie w ramach Memoriału Marii Grzegorzewskiej startowali w biegu wokół Zalewu Nowohuckiego. Była to zacięta i wyrównana rywalizacja sportowa. Zawodnicy dawali z siebie wszystko, aby pierwsi przybiec na metę.
Maria Grzegorzewska w szczególny sposób jest obecna w sercach wielu naszych uczniów.
W naszej szkole Jej portrety ozdabiają ściany wielu klas.

Skip to content