11.05.2022r – DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

Maria Grzegorzewska – patronka naszej szkoły – w swojej pracy kierowała się pięknym mottem: Nie ma kaleki – jest człowiek.
Całe życie poświęciła temu aby dzieci z różnymi niepełnosprawnościami miały jak najlepsze warunku rozwoju – zakładała szkoły specjalne a także kształciła nauczycieli.
To dziś obchodząc 100 rocznicę utworzenia Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej w Warszawie społeczność naszej szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi – Mieszkańcami pobliskiego Domu Pomocy Społecznej oddała hołd tej niezwykłej kobiecie podczas uroczystej akademii.
Uroczystość Dnia Patrona Szkoły rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły , odśpiewania szkolnego hymnu i powitania gości oraz wszystkich zebranych. Później uczniowie wspominali o ważnych wydarzeniach i miejscach w życiu Marii Grzegorzewskiej. Akademię uświetniły także wspaniałe występy naszych szkolnych artystów – piosenkarzy i tancerzy, oraz film Jubileuszowa wycieczka do Warszawy. Odczytana została także korespondencja między wychowankami naszej szkoły a mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej świadcząca o wzajemnej sympatii i współpracy. Akademia zakończyła bardzo miłym akcentem – słodkim poczęstunkiem.