VIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POLONISTYCZNY „W ŚWIECIE WIERSZY JANA BRZECHWY” JUŻ ZA NAMI…

23 listopada w SOSW im. Poczty Polskiej w Skawinie odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Polonistyczny Szkół Specjalnych. Tematem tegorocznych zmagań była twórczość Jana Brzechwy. Uczniowie walczyli o zwycięstwo w dwuosobowych zespołach, których na konkurs przybyło aż dziewięć. Rywalizowaliśmy z młodzieżą z Bochni, Myślenic, Skawiny i Krakowa. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów, którzy zdobyli wysokie pozycje:


II miejsce: Beata Raźna z klasy II d SPP i Magdalena Kwiatkowska z klasy 8a SP
III miejsce: Mikołaj Włodarczyk z klasy 8a SP i Dawid Kutela z klasy 7a SP


Uczniowie za wykazanie się obszerną wiedzą polonistyczną otrzymali wspaniałe nagrody oraz dyplomy.
Gratulujemy i już przygotowujemy się do kolejnej edycji konkursu.

Joanna Przężak i Elżbieta Wcisło