Akademia z okazji 11 listopada – Święto Niepodległości

10 listopada 2021r obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji nauczyciele i uczniowie przygotowali uroczystą akademię. W uroczystości wzięły udział klasy 4a, 5a, 6a, 8a szkoły podstawowej oraz 3b i 3d szkoły branżowej. W ten sposób społeczność szkolna uczciła pamięć  i złożyła hołd obrońcom naszej ojczyzny. Po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły odśpiewano hymn państwowy Mazurek Dąbrowskiego.

„Nie rzucim ziemi skąd nasz ród…”

„Wolnego ludu krew zanieś przed Boga tron…”

„Wstań Polsko moja! Uderz w czyn!…”

Uczniowie cytowali wspaniałe, chwytające za serce teksty naszych poetów. Przypominali o walce Polaków z wrogami, którzy zagarnęli naszą ojczyznę. Podkreślali 123 lata trudu, cierpień i poświęcenia w dążeniu do odzyskania ojczyzny. W podniosłej atmosferze śpiewaliśmy przepiękne pieśni patriotyczne. W części finałowej obejrzeliśmy symboliczny taniec z flagą biało-czerwoną. Na koniec wspominaliśmy archiwalne fragmenty szkolnych uroczystości niepodległościowych. Akademia odbyła się na tle pięknej scenografii przygotowanej przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół nr 14.