Dzień Edukacji Narodowej 2021

Jak zwykle, 14 października w w Dniu Edukacji Narodowej nauczyciele przeżywali swoje święto. W Zespole Szkół Specjalnych nr 14 w Krakowie w tym dniu miało również miejsce ślubowanie klas pierwszych szkoły podstawowej, branżowej i przysposabiającej do pracy. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9.00 i był to historyczny moment – po raz pierwszy odśpiewano nowy hymn szkoły, o czym poinformowała prowadząca akademię p. Elżbieta Wcisło. Następnie miejsce ślubowanie oraz pasowanie najmłodszych uczniów, którego dokonał p. Dyrektor Stanisław Wydra.

Następnie p. Dyrektor przeczytał list i życzenia od prezydenta Krakowa p. Jacka Majchrowskiego. Kolejnym akcentem było wręczenie nagród, w tym jubileuszowych – 30-lecie pracy obchodzili: p. Zbigniew Ludwicki, p. Dorota-Żurek Krowiak i p. Barbara Łukasik. Wręczono również statuetki – trafiły one w ręce p. wicedyrektor Wiesławy Galas, p. Elżbiety Banaś, p. Joanny Mołaty, p. Wiktorii Żyłko, p. Teresy Kajty i p. Tatiany Zięzio. Nagrody prezydenta miasta otrzymały: p. Elżbieta Wcisło, p. Barbara Łukasik i p. Lucyna Radwańska. Szereg nauczycieli otrzymało także nagrody Dyrektora.

Niezmiernie miłym akcentem było wystąpienie przedstawiciela Rady Rodziców, który w doskonałym przemówieniu podkreślił rolę Szkoły w życiu uczniów. Docenił i podziękował za pracę nie tylko nauczycielom, ale i pozostałym pracownikom – tym z sekretariatu, obsługi, konserwacji i paniom sprzątającym.

Po oficjalnej części oglądaliśmy krótkie prezentacje klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej, Branżowej i Przysposabiającej do Pracy. Następnie, uczniowie w krótkim programie artystycznym przypomnieli historię Dnia Edukacji Narodowej oraz zaprezentowali występ taneczny. Tym akcentem kolejny Dzień Nauczyciela w Zespole Szkół Specjalnym nr 14 w Krakowie przeszedł do historii.