Bohaterowie wracają!

Jak co roku, w naszej szkole zorganizowany został apel poświęcony Żołnierzom Wyklętym, których święto obchodzimy 1 marca. Po odśpiewaniu hymnu narodowego pan Z. Ludwicki przybliżył nam historię powojennej Polski, w której wielką rolę w walce z sowieckim okupantem odegrali żołnierze. Wyklęci przez nową, komunistyczną władzę, za świadectwo męstwa, postawę patriotyczną i krew przelaną dla Ojczyzny nazwani zostali Żołnierzami Niezłomnymi.
Nasze spotkanie poświęcone było jednej z wielu kobiet-żołnierzy Danucie Siedzikównie, zwanej „Inką”. Ta młoda, 17-letnia dziewczyna była sanitariuszką i łączniczką Wileńskiej Brygady AK. Świadomie dołączyła do oddziału, choć po zakończeniu wojny mogła rozpocząć inne życie, ale uważała, że są rzeczy ważniejsze niż życie i śmierć. Tym czymś była dla niej walka z wrogiem Ojczyzny. Wykazała się niezwykłym poczuciem obowiązku, poświęceniem i wiernością ideałom. Jej życie i śmierć jest bardzo poruszająca.