Najlepszy Kuchcik

W dnach 13 -24.01 2020 r. W Szkole Przysposabiającej do Pracy odbyła się kolejna edycja konkursu „Najlepszy Kuchcik” , w którym wzięło udział 23 uczniów. W bieżącym roku wyzwaniem dla naszych kuchcików stał się „Kolorowy talerz”.
Pod okiem i z pomocą opiekunów: Bernadety Rogóż, Jadwigi Malickiej-Wygody, Marii Grudzień, Agnieszki Szmyd, Błażeja Słonia, każdy uczestnik miał szansę zaprezentować swoje kulinarne umiejętności. Dzięki dużej pomysłowości i kreatywności na pięknie udekorowanych stołach pojawiły się wykwintne i smakowite dania na ostro i na słodko, takie jak: zupa – krem dyniowa z migdałowymi płatkami, zupa meksykańska, grochowa, ziemniaczana, pizza własnej kompozycji, spaghetti bolognese, czekoladowe naleśniki z bitą śmietaną oraz przystawki w formie wielobarwnych kanapek, a także bardzo zdrowe sałatki warzywne, np. z zielonej soczewicy i papryki, z brokułów, grecka, jarzynowa i owocowe z kombinacją między innymi wielu owoców egzotycznych.
Poziom prac był bardzo wyrównany i wszyscy konkursowicze zakończyli swoje zmagania na podium.
I miejce zdobyli : A.Budyś, W. Bator, M. Kijania, T. Marszałek z kl.Ia, B. Raźna, E. Stefańczyk, D. Czarnik z kl.Ib, D. Snakowski z kl.IIa, K. Brus, O. Fornalczyk z kl.IIb, M. Ptak z kl.IIIa, T. Pawłowski z kl.IIIb, M. Niemiec z kl.IIIc.
II miejsce zajęli : J. Grochal z kl.Ib, K. Hajduk z kl.IIIa, J. Jabłoński z kl.IIIb, K Cuber, G. Pawlak z kl.IIIc
Na III miejscu uplasowali się : M. Cholewiński, T. Kasprzak, Ł. Ziemianin z kl. Ib, E. Devivo z kl.IIIb, M. Bator z kl.IIIc.