Akademia Pana Kleksa

W naszej szkole w dniu 17 grudnia 2019 r. odbył się spektakl pt. „Akademia Pana Kleksa”, wieńczący kolejną edycję projektu „Szkoła Teatralna”.
Tuż przed premierą, bardzo zaskoczeni, otrzymaliśmy „kciuki” i pozdrowienia od znanych osobowości telewizyjnych – Barbary Kurdej – Sztan i Rafała Szatana oraz Sławomira i Kajry!


Przedstawienie miało dwie odsłony. W pierwszej zatytułowanej ” Szkolna młodość Pana Kleksa” swoje umiejętności aktorskie zaprezentowali uczniowie Szkoły Przysposabiającej do pracy:
Tomasz Kasprzak, Anna Bugaj, Oliwier Fornalczyk, Beata Raźna, Marta Jamborska, Krzysztof Cuber, Katarzyna Brus, Kinga Hajduk, Michał Ptak, Maciej Kiełbiowski, Mariusz Kijania.
W drugiej części spektaklu – „Akademia Pana Kleksa” zagrali nasi projektowi przyjaciele z Środowiskowego Ośrodka Samopomocy z osiedla Wandy, którego podopiecznymi są także niezapomniani absolwenci naszej szkoły: Karolina Korfel, Krystian Skrzypek, Agnieszka Kociołek i Bartek Król.
W scenie finałowej do piosnki „Na wyspach Bergamutach” z wielką werwą, własną inicjatywą choreograficzną, prezentując wyjątkowo kreatywne oraz indywidualne możliwości aktorskie pojawili się wszyscy uczestnicy projektu!
Kolorowa scenografia, piękne kostiumy oraz lekka trema i emocje towarzyszące grającym w spektaklu, wywołały wielki podziw widowni, która zaregowała radosnym aplauzem oraz gromkimi brawami!
Z naszymi wspaniałymi aktorami – w rolach głównych i znaczących przez kilka miesięcy, z wielkim zaangażowaniem pracowali:
Gabriela Oberbek – aktorka teatralna i filmowa,
Jarosław Kozielski – aktor teatralny i filmowy, wokalista,
Jerzy Wójcicki – aktor, scenarzysta, dramaturg,
Jarosław Kuśmierski – reżyser, specjalista od fotografii i kamery.
Projekt „Szkoła Teatralna” zaistniał w naszej szkole dzięki Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „ Nie tylko…” z siedzibą w Warszawie, której celem jest miedzy innymi rozbudzanie aktywności artystycznej – teatralnej, scenicznej, realizowanej między innymi na takich zajęciach, jak: małe formy teatralne, ruch sceniczny (choreografia), doskonalenie dykcji, wokalizy
Z Fundacją „Nie tylko…” nasza szkoła współpracuje od stycznia 2016 r. Jej efektem jest wystawienie kilku spektakli dla szerokiej publiczności – „ Krótkie historie miłosne”, „ Jedzie pociąg z daleka – wakacyjne marzenia”. ” Opowieść wigilijna”
Po tak wspaniałej teatralnej zabawie i scenicznych sukcesach cieszymy się, że w Nowym Roku 2020 znowu spotkamy się na „teatralnych deskach” z naszymi kochanymi aktorami – przyjaciółmi naszej szkoły.
Wszystkim uczestnikom projektu, prowadzącym zajęcia, dyrekcji naszej szkoły oraz życzliwym osobom wspierającym nasze aktorskie zmagania bardzo, bardzo dziękuję! Specjalne podziękowania za zaangażowanie i pomoc dla Pani Lucyny Radwańskiej, Oli Dziewit oraz Pani kostiumolog Eli Kwasek.

koordynator projektu Ewa Kruc

(zdjęcia ze spektaklu)
(zdjęcia z prób)