II Charytatywny Koncert „Dzieci dzieciom”

W poniedziałek 3 czerwca odbył się w Teatrze Ludowym II Charytatywny Koncert „Dzieci dzieciom”.
Organizatorami tego wydarzenia byli: Fundacja dla AGH oraz Lions Club – Stare Miasto.
Otwarcie koncertu rozpoczął występ uczniów XII LO oraz uczniów ZSS nr 14 w inscenizacji do muzyki Zbigniewa Wodeckiego „Teatr uczy nas żyć”
Następnie przybyli goście mieli możliwość posłuchać utworów znanych kompozytorów w wykonaniu Grzegorza Płonki – człowieka bez barier roku 2016.
Na deskach teatru wystąpiły zespoły „Oreo” i „Flasch”, które tworzą uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 14 .
Układ z piłką do muzyki Ludwika Van Beethovena „Dla Elizy” zaprezentował zespół Oreo. Taniec do muzyki z filmu „Piotruś Pan” Walta Disney’a w wykonaniu młodszej grupy zespołu „Flasch” poruszył serca wszystkich widzów. Starsza grupa zespołu „Flasch” zaprezentował między innymi taniec „Hej Suzana”
Uczniowie klasy pierwszej i drugiej IX Prywatnego Liceum Aktorskiego „Lart studiO” przenieśli widzów w świat „Króla Lwa” . Ballada o „Dzikim Zachodzie” oraz piosenka Freedom z westernu „Django” mocno poruszyła publiczność.
W klimat skocznych tańców i pieśni ludowych wprowadzili nas członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Krakus”. Niewyczerpalne pokłady energii i niegasnący uśmiech młodych członków zespołu dawał widzom moc radości i pozytywnych wrażeń.
Poznaliśmy też niezwykle utalentowaną rodzinę Wiercichowskich – Tobiasza, Helenę i ich młodszego brata, który wykazał się niezwykłym poczuciem rytmu i zdolnościami dyrygenckimi.
Wszystkich widzów do wspólnej zabawy zachęcała Pani od Muzyki. Jej kapela przygrywała skocznie a wspólny taniec ”Chodzony” odtańczyli prawie wszyscy widzowie.
Ten wieczór był pełen pozytywnej energii i radości.
Dziękujemy organizatorom za tak wspaniałą imprezę i czekamy na kolejny trzeci już koncert.