Jubileuszowa wycieczka do Warszawy z okazji 60-lecia ZSS nr 14

16 maja 2019 r. wcześnie rano, dużą grupą uczniów, nauczycieli i rodziców wyruszyliśmy na podbój stolicy! :)) Dzięki dotacji z Urzędu Miasta Krakowa, w wysokości 3300 zł, w ramach projektu „Marzenie o Warszawie” udało nam się zobaczyć najpiękniejsze zabytki miasta oraz miejsca związane z Patronką naszej szkoły, prof. Marią Grzegorzewską. Najpierw, w Państwowym Instytucie Pedagogiki Specjalnej, powołanym z jej inicjatywy, odwiedziliśmy muzeum poświęcone tej niezwykłej Kobiecie, która całe swoje życie oddała organizowaniu szkolnictwa dla dzieci specjalnej troski. Na pamiątkę naszego pobytu zostawiliśmy Statuetkę – Nagrodę Specjalną, przyznawaną nauczycielom pracującym co najmniej 25 lat w naszej szkole. Później, w życzliwym towarzystwie pani przewodnik, podziwialiśmy m.in. piękne ogrody w Łazienkach, Pałac Myśliwiecki, Pałacyk na Wodzie, Bazylikę św. Jana, Zamek Królewski i plac Zamkowy, Kolumnę króla Zygmunta, pomnik Syrenki, Małego Powstańca oraz Stadion Narodowy. Znaleźliśmy też czas na smaczny obiad i kupno pamiątek. Z Warszawy wyjeżdżaliśmy bardzo zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń!