Nasze polskie Betlejem

Dzień wigilijny w naszej szkole rozpoczęły jasełka Gdzie jest nasze polskie Betlejem. Były to kolędy przeplatane z treściami patriotycznymi, min. był wykonany Polonez do kolędy Bóg się rodzi, taniec Góralski, fragment filmu Hołd Górali polskich dla papieża Jana Pawła II. Uczniowie w przedstawieniu wcielali się w znane postaci min. Adama Mickiewicza, Fryderyka Chopina, Marię Konopnicką, Tadeusza Kościuszkę. Grupa taneczna zatańczyła Krakowiaka. Drużyna Harcerska przyniosła przed Świętą Rodzinę światełko betlejemskie. Jasełka zakończyła grupa SPP pastorałką Od serca do ucha przedstawiając tradycyjną chatę i przygotowania do Wigilii. Po przedstawieniu każda klasa udała się na Wigilię. Po wieczerzy wigilijnej grupa muzyczna zrobiła wszystkim miłą niespodziankę kolędując w każdej sali. Zakończeniem szkolnej Wigilii było wspólne kolędowanie na korytarzu, a „hitem dnia” była pastorałka Od serca do ucha.