VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POLONISTYCZNY „BRZECHWA KONTRA TUWIM, CZYLI BITWA NA WIERSZE” JUŻ ZA NAMI !

29 listopada br. czworo uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie polonistycznym pt. „Brzechwa kontra Tuwim, czyli bitwa na wiersze”, zorganizowanym w SOSW im. Poczty Polskiej w Skawinie. Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości humanistycznej i estetycznej oraz pogłębianie wiedzy i umiejętności polonistycznych.
Konkurs dedykowany był dla uczniów szkół specjalnych – klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz przysposabiających do pracy. Naszą szkołę godnie reprezentowali Dawid Mosur i Mariusz Majcher (SP) oraz Kamila Nowak i Anna Bugaj (SPP). Do zmagań przystąpiło aż 28 uczestników z Krakowa, Wieliczki, Myślenic, Bochni i Skawiny. Dzięki długiej i ciężkiej pracy włożonej w przygotowanie się do konkursu, naszym znawcom poezji dziecięcej, udało się zdobyć bardzo wysokie 5 miejsce! Zwycięzcy i wyróżnieni uczniowie otrzymali cenne nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Na zakończenie imprezy zostaliśmy zaproszeni na pyszny poczęstunek i pamiątkowe fotografie.