Tydzień Edukacji Globalnej – „Gorzki smak czekolady”

We współpracy z „Fair Trade” zorganizowana została wystawa „Gorzki smak czekolady”, którą w holu szkoły można było oglądać w ciągu Tygodnia Edukacji Globalnej. Ponadto znajdywało się tam stoisko ze wszystkimi potrzebnymi informacjami, ulotkami i plakatami. Wychowawcy klas poruszyli tę tematykę na lekcjach. Klasy I, II i III zaprosiły przedszkolaków z pobliskich przedszkoli by wzięli razem z nimi udział w czekoladowych warsztatach kulinarnych. Dzieci dowiedziały się, skąd jest czekolada, jak wygląda kakaowiec i jacy ludzie pracują przy jego zbiorze. Zapoznały się z logo „Fair Trade”. Później wykonywały trufle oraz zajadały owoce moczone w fontannie z czekoladą.
Zaprezentowano także wystawę dotyczącą bananów „Fair Trade”. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy oglądający ją mogli poczęstować się pysznymi bananami i moczyć je w fontannie z czekoladą. Wszyscy byli zachwyceni.