AKCJA – PROMOCJA! SZKOŁA BRANŻOWA ZAPRASZA!

21 listopada cukiernicy, mechanicy, hotelarze, monterzy budownictwa, kucharze i ogrodnicy w gotowości czekali na przyszłych adeptów. Drzwi zostały otwarte i zainteresowani napłynęli tłumnie. Każda grupa odwiedzających otrzymała foldery informacyjne, a następnie pod opieką przewodnika mogła rozpocząć zwiedzanie. We wszystkich z sześciu pracowni przedstawiano prezentacje zdjęć z praktyk, konkursów i wyjazdów. Ponadto nauczyciele opowiadali o specyfice danego zawodu, przebiegu zajęć dydaktycznych, formach praktyk zawodowych i o egzaminach.
Najciekawszą atrakcją promocji był pokaz praktyk:
• Cukiernicy dekorowali babeczki, piekli drożdżowe ciasta i prezentowali ozdabiane przez siebie pierniki.
• Mechanicy przekazywali praktyczne informacje dotyczące budowy i pracy samochodu, a chętni słuchacze mogli usiąść za kierownicą modelu pojazdu.
• Hotelarze zachęcali zwiedzających do zmiany poszewek na przygotowanych poduszkach, częstowali ciastkami i napojami oraz objaśniali zawartość wózka – zestawu do sprzątania
• Monterzy szpachlowali oraz malowali tworząc wzory przy użyciu taśmy malarskiej.
• Kucharze smażyli naleśniki, a następnie smarowali je prażonymi jabłkami i dekorowali płynną czekoladą. Dodatkowo przygotowywali wytrawne babeczki. Zwiedzający mogli tu również spróbować swoich umiejętności.
• Ogrodnicy tworzyli świąteczne ozdoby z szyszek oraz rózgi. Każdy chętny uczestnik mógł wykonać swoją kompozycję i zabrać ją do domu.
Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem przygotowanym w szkolnej kawiarence.

Już we wrześniu mamy nadzieję na ponowne spotkanie z naszymi gośćmi, tym razem w rolach nowych uczniów.
Czekamy również na wszystkich zainteresowanych – to dobre miejsce na zdobycie zawodu.