Z wizytą w Urzędzie Miasta Krakowa

Dnia 17 września 2018 r. o g. 9.50 wyruszyliśmy dwunastoosobową grupą, wraz z nauczycielami języka polskiego i dziennikarką Agnieszką Łoś, do Urzędu Miasta Krakowa, który mieści się na placu Wszystkich Świętych. W ramach projektu „Młodzi mają głos” mieliśmy spotkać się z panem Bogdanem Dąsalem – pełnomocnikiem Prezydenta Krakowa do spraw osób niepełnosprawnych.

W sali obrad na I piętrze powitała nas pani Lucyna Rudyk – pracownik kancelarii prezydenta. Dowiedzieliśmy się od niej, że budynek, w którym obecnie mieści się Urząd Miasta należał kiedyś do rodziny Wielkopolskich, a półkolisty kształt sali obrad zaprojektował Stanisław Wyspiański. Na ścianach pod sufitem umieszczono nazwiska byłych prezydentów Krakowa i łacińskie nazwy wartości, o których powinni pamiętać wszyscy urzędnicy.

Siedząc w fotelach radnych mogliśmy przez chwilę poczuć się jak oni, gdy podczas obrad podejmują ważne decyzje, dotyczące wszystkich mieszkańców Krakowa.

Od pana Bogdana Dąsala dowiedzieliśmy się, że w sesjach rady miasta mogą uczestniczyć wszyscy  zainteresowani daną tematyką. Pan pełnomocnik, który sprawami osób niepełnosprawnych zajmuje się już od 16 lat, zaprosił nas do udziału w młodzieżowej radzie MK, którą tworzą uczniowie krakowskich szkół. 

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i było bardzo interesujące. Każdy z nas mógł zadać swoje pytanie i uzyskać na nie wyczerpującą odpowiedz. Godzina rozmowy minęła szybko, dlatego zaprosiliśmy pana Bogdana Dąsala, aby odwiedził nas w szkole na os. Sportowym 28.

Serdecznie dziękujemy urzędnikom Miasta Krakowa za życzliwe przyjęcie i upominki, które otrzymaliśmy.

                                     Miłosz Jamborski  i Anna Oleksy z kl. III a  gimnazjum