Pożegnanie wakacji w Zatorlandzie

7 września klasa VIa wraz z wychowawcami udała się na pierwszą wycieczkę w tym roku szkolnym do Zatorlandu.  Powitała nas piękna słoneczna pogoda i wiele atrakcji w tym miejscu gdzie edukacja łączy się z rozrywką. Korzystając z Dnia Uśmiechu który co roku organizowany jest w Zatorlandzie mieliśmy okazję poznać wiele ciekawych miejsc. Najpierw ciuchcią turystyczną dojechaliśmy do Parku Mitologii, gdzie można z bliska poznać greckich bogów, herosów, bohaterów i mityczne stworzenia. Pięknie odwzorowane i nawiązujące do starożytnych posągów figury są znakomitym tłem do narracji o dawnym helleńskim świecie opiewanym w pieśniach i literaturze. Podczas spaceru ścieżką edukacyjną poznaliśmy dawne życie ponad 100 różnych dinozaurów, w większości ożywionych. Hitem tego sezonu jest największy na świecie ruchomy  dinozaur – Argentynozaur  mający ponad 35 metrów długości.

Na zakończenie pobytu skorzystaliśmy z atrakcji  Luna Parku: karuzeli łańcuchowej clown, Dinocastera, Diabelskiego Młynu.

Szkoda, ze czas tak szybko płynął i musieliśmy wracać do Krakowa. Ale to dopiero początek naszych podróży po ciekawych miejscach naszego kraju.