Sportowe wakacje uczniów naszej szkoły z MSSS „Sprawni – Razem”

Jak co roku w czasie wakacji Małopolskie Stowarzyszenie Społeczno – Sportowe „Sprawni – Razem” zorganizowało obóz sportowy. Wśród 36 uczestników było 19 uczniów z naszej szkoły.

W tym roku byliśmy nad Bałtykiem w terminie 24.06.- 05.07. 2018 r. w Ośrodku REJAL w Dźwirzynie koło Kołobrzegu.

Dla wielu uczestników obozu, był to pierwszy wyjazd nad morze. Mieliśmy możliwość kontynuowania całorocznej pracy treningowej z lekkiej atletyki, piłki nożnej i pływania. Treningi na plaży były nowym doświadczeniem. Korzystaliśmy  z Ośrodka Sportu  w Dźwirzynie, graliśmy w piłkę nożną, siatkówkę, mini golfa, jeździliśmy na rowerach,  byliśmy na basenie oraz  Krytej Pływalni w Kołobrzegu. Poznaliśmy Stare miasto i Port z Latarnią w Kołobrzegu oraz Pomnik Zaślubin z Morzem. Zobaczyliśmy Muzeum Oręża Polskiego- samoloty, czołgi i wozy pancerne. Przetrwaliśmy rejs w morze na statku „Pirat”.

 Bardzo atrakcyjne do biegania były tereny nadmorskie oraz 1,5 km ścieżka zdrowia z 15 urządzeniami do ćwiczeń w Dźwirzynie. Zawody w biegach przełajowych wyłoniły medalistów (Ada i Paweł).  Były również wycieczki rowerowe, gokartowe i piesze nad pobliskie jezioro Resko. Nie zabrakło spacerów po plaży o zachodzie słońca .

Było ognisko, grillowana kiełbaska, długie rozmowy, gitara, śpiew i… nowe znajomości.

A na koniec… łzy rozstania.

Do zobaczenia na kolejnych sportowych wakacjach za rok!