„Od segregacji nie ma wakacji”

Od kwietnia realizowaliśmy w szkole projekt o tematyce ekologicznej „Od segregacji nie ma wakacji”. W kwietniu i w maju na zajęciach z przyrody, biologii, na godzinach wychowawczych omawialiśmy problemy związane z zanieczyszczeniami naszej planety plastikowymi odpadami. Niektóre klasy na zajęciach plastycznych wykonywały kwiaty, zabawki i inne ozdoby z surowców wtórnych.

Ukoronowaniem zajęć ekologicznych dla starszych uczniów naszej szkoły była wizyta w „Lamusowni”. Tu poznaliśmy zasady segregacji śmieci, sposoby ich utylizacji, czas rozkładu niektórych materiałów oraz zasady kompostowania odpadów.

Klasy młodsze uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym „Zielony Kopciuszek” Zabawa była znakomita. Oni również zdobyli pożyteczną wiedzę o tym, jak każdy z nas może dbać o nasze środowisko.

Na koniec przygotowaliśmy plakaty dotyczące wizyty w „Lamusowni”. Teraz …… czekamy na nagrody.