Podsumowanie projektu Mundial 2018

W dniu 07.06. br. podsumowaliśmy,  realizowany od miesiąca, projekt zatytułowany „Poznajemy grupowych rywali Polski w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej – Rosja 2018” – Senegal, Japonia, Kolumbia.

W tym dniu nasi szkolni piłkarze po uprzednim losowaniu państw z naszej grupy H, pod okiem nauczycieli – trenerów rozegrali sześć  „ mini –  mundialowych” meczy. Po bardzo emocjonującej, sportowej, fair play turniejowej walce na naszym szkolnym boisku, udaliśmy się do sali gimnastycznej, gdzie czekała na nas wyjątkowa i egzotyczna wyprawa do Senegalu, Japonii, Kolumbii, a także Rosji – gospodarza Mundialu.

Miejsce, w którym codziennie ćwiczymy, uprawiamy różne dyscypliny sportowe stało się „encyklopedią” podróżniczej wiedzy. Zawisły plakaty z ciekawostkami o klimacie i roślinności przygotowane przez klasy ogrodnicze. Pojawiły się japońskie gejsze, tamtejsze pismo , gałązki kwitnącej wiśni, pałac samurajów, orgiami. Mogliśmy obejrzeć tak charakterystyczne dla afrykańskiego Senegalu maski – wszystkie prace wykonane na lekcjach plastyki i zajęciach kształtujących kreatywność. Wyjątkową prezentację przygotowali nasi najmłodsi uczniowie w formie międzykontynentalnej gry planszowej. Cukiernicy upiekli orientalne ciasteczka o bardzo oryginalnym, a zatem ciekawym dla naszego podniebienia smaku. Był też kolumbijski tort!

 Wielki entuzjazm wywołał przygotowany przez klasy  SPP  pokaz tradycyjnych strojów połączony z muzyką, wsparty tańcami oraz instrumentami pochodzącymi z tak wyjątkowych krajów – z wachlarzami zaprezentowały sie gejsze, na bębnach  zagrali czarnoskórzy Senegalczycy, a latynoamerykańskie tańce mogliśmy podziwiać w rytmicznej salsie.

Wspaniałe prezentacje multimedialne otworzyły nam „ okno na świat”! Poznaliśmy dużo ciekawych informacji min. na temat położenia geograficznego, historii, tradycji i zwyczajów. Wzbogaciliśmy swoją wiedzę  o kulturze i sztuce oraz sportach narodowych naszych grupowych rywali!

Dzięki temu projektowi uczniowie naszej szkoły odbyli wyjątkową, egzotyczną podróż. „Zwiedzili” trzy kontynenty i trzy odległe kraje. Poznali też gospodarza Mundialu – Rosję oraz najważniejsze wiadomości dotyczące Mistrzostw – grupy, terminy mundialowych rozgrywek. Śledząc przebieg najważniejszego piłkarskiego  wydarzenia, kibicując naszej polskiej drużynie, będą mieć wiedzę skąd pochodzą piłkarze rywalizujący z Polakami!

Wielkie podziękowania dla uczniów oraz nauczycieli  za wsparcie i pomoc w realizacji projektu !

Pierwszy mecz Polaków z Senegalem jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego –  19.06. O  godz. 17.00!!!

Z okrzykiem ! –„ Polska Biało – czerwoni”  zachęcam do oglądania wszystkich mundialowych  meczy!   Trzymamy kciuki za naszą wspaniałą reprezentację!