Wycieczka do Inwałdu – Park Miniatur

17.05.2018 r. grupa uczniów Szkoły Podstawowej (klasy Va, VIIa,  IIa, IIIa, IIId) i Szkoły Branżowej (klasa Ib) wraz z wychowawcami i opiekunami udała się na wycieczkę do Inwałdu. Mimo pochmurnej pogody humory dopisywały i około godziny 8.15 wyruszyliśmy na długo wyczekiwany wyjazd.

O godzinie 9.45 dotarliśmy do Inwałdu. Zwiedzaliśmy Park Miniatur w którym w krótkim czasie obejrzeliśmy zabytki naszej ojczyzny: Zamek Królewski w Warszawie, Wawel, Sukiennice, Pałac w Łańcucie, Malborku oraz powędrowaliśmy do stolic europejskich: Rzymu, Londynu, Paryża, Sztokholmu, Moskwy , Berlina. Podziwialiśmy misterne odtworzone w skali miniatury: Koloseum, Watykanu, Wieżę Eiffla, Big-Ben, Bramę Brandenburską  oraz kompleks  wenecki.  Miniatury zrobione są w skali 1:25, a Plac Św. Piotra w Rzymie w skali 1:10. Było co podziwiać.

Później odwiedziliśmy kino 5D, Wystawę Tutanchamona, Egipt Horror Show, zielony  labirynt,  z którego  nie mogliśmy wyjść oraz skorzystaliśmy z licznych  atrakcji : statek piracki, tor samochodowy, karuzele.

Mimo deszczowej pogody bawiliśmy się świetnie. Chcemy tam powrócić w przyszłym roku aby zwiedzić Park Dinozaurów i Średniowieczną Warownię.