Pielgrzymko – wycieczka do Świnoujścia

W dniach od 6 maja do 11 maja młodzież szkolna z SPP, Gimnazjum i Szkoły Branżowej odwiedziła Świnoujście. Była to dziesiąta, jubileuszowa pielgrzymko – wycieczka. Na miejscu odwiedziliśmy większość kościołów znajdujących się na wyspie. Tam, uczestniczyliśmy w nabożeństwach. Były to kościoły: Najświętszej Marii Panny Gwiazdy Morza, Chrystusa Króla i kościół wojskowy pw. Bł. Ks. Kmdr ppor. Władysława Miegonia. Ciekawą rzeczą jest, że dawne kino zostało zamienione w kościół wojskowy. Innymi atrakcjami było zwiedzanie muzeum Rybołówstwa Morskiego, fortu Zachodniego, przejażdżka kolejką turystyczną i rejs statkiem po porcie. Dużo czasu spędzaliśmy na plaży. A tam, swego rodzaju „swawolka”. Kto miał ochotę na opalanie się – opalał się, kto miał ochotę na spacery – spacerował. Nie ominęły też nas smakołyki przy plaży i zabawy taneczne. Pełni wrażeń, czekamy na jedenastą pielgrzymko – wycieczkę.