Spotkanie z Bartoszem Ostałowskim – kierowcą rajdowym i malarzem

W dniu 26 kwietnia 2018r. w ZSS Nr 14 na os. Sportowym 28 w Krakowie odbyło się szalenie emocjonujące spotkanie z p. Bartoszem Ostałowskim – malarzem i jedynym na świecie profesjonalnym kierowcą driftingowym, który prowadzi stopami. Spotkanie zostało przygotowane przez p. Krystynę Zakrocką we współpracy z menadżerem p. Sławomirem Farbańcem i w efekcie tych starań udało się zorganizować pokaz prowadzenia samochodu za pomocą stóp oraz rysowania stopami. Inne działania p. Bartosza Ostałowskiego można zobaczyć tutaj:

https://www.facebook.com/BartoszOstalowski/

https://www.google.pl/search?source=hp&ei=VJ3hWtD0OI_YwAKXpb7YAg&q=bartosz+osta%C5%82owski&oq=bartosz+osta%C5%82owski&gs_l=psy-ab.3..0l10.1683.6317.0.6735.19.11.0.7.7.0.108.1147.1j10.11.0….0…1c.1.64.psy-ab..1.18.1279.0..0i131k1.0.XHeHHv-Y2Ls

https://www.pfron.org.pl/aktualnosci/szczegoly-aktualnosci/news/artystyczny-odlot/

Uczniowie włączyli się aktywnie w to spotkanie. Nie tylko emocjonowali się patrząc jak p. Bartosz prowadzi i obsługuje samochód za pomocą stóp, ale też zadawali pytania, mówili o swoich staraniach w różnych dziedzinach oraz o mniejszych i większych osiągnięciach, które kosztowały ich wiele wysiłku.

Młodzież  spontanicznie włączyła się w proces artystycznych działań malarskich i razem z wszechstronnie utalentowanym p. Bartoszem próbowali swoich sił w malowaniu, rysowaniu i tworzeniu w różnych technikach plastycznych. Po chwili niektórzy z nich zdjęli buty, by spróbować jak to jest, gdy używa się tylko stóp. Byli podekscytowani i zdziwieni jednocześnie. Dzielili się swoimi odczuciami, że nie jest łatwo, ale da się, można. W warsztatach wzięło udział kilkudziesięciu uczniów; z terenu gminy Kocmyrzów piętnastu.

Wszyscy byliśmy pod wielkim wrażeniem wewnętrznej siły i determinacji pana Bartka Ostałowskiego, który udowodnił, że człowiek niezależnie od trudności i kolei losu może osiągnąć wszystko co zechce.

W ramach projektu „Jestem artystą” realizowanego w bieżącym roku szkolnym, powstały prace naszych uczniów, którzy zainspirowani przez p. Bartosza odpowiedzieli na Jego rysunek. Wszystkie obrazy zostaną zaprezentowane na wystawie w budynku ZSS Nr 14, a później podczas kolejnych wystaw organizowanych aż do zakończenia projektu; m.in w filiach Dworku Białoprądnickiego w Krakowie.

Dla uczniów, którzy wykażą się determinacją i wytrwałością w szkolnej pracy oraz dbałością o kulturę słowa i zachowania p. Bartosz ustanowił nagrodę, którą będzie możliwość odwiedzenia Go na torze i przejazdu samochodem sportowym na prawym fotelu.

Mamy nadzieję, że spotkanie z postacią tak niezwykłą, jak p. Bartosz Ostałowski stanie się inspiracją dla nas wszystkich, rozbudzi pasje i motywacje do pozytywnych działań, a przede wszystkim da wiarę we własne możliwości.