XVII Małopolski Konkurs Kucharsko – Cukierniczy

XVII Małopolski Konkurs Kucharsko – Cukierniczy, odbył się w dniach 14-15.03.2018r. w Zespole Szkół Specjalnych Nr 14 w Krakowie.

Temat konkursu: ,,Świat baśni, bajek i legend”.

Celem konkursu jest integracja uczniów szkół branżowych specjalnych z Małopolski i zagranicy, wdrażanie do doskonalenia i wykorzystania umiejętności zawodowych, pokonywanie barier w celu aktywnego mimo niepełnosprawności funkcjonowania na rynku pracy.  Dzięki organizowanym konkursom każdy uczestnik ma szanse prezentacji umiejętności i osiągnięcia sukcesu, co podnosi wiarę we własne możliwości i motywuje do dalszego samodoskonalenia.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Wojewoda Małopolski, Marszałek Województwa Małopolskiego, Prezydent Miasta Krakowa i Małopolski Kurator Oświaty.

W tym roku w konkursie brały   udział 4  grupy cukiernicze i 8 kucharskich    (24 uczestników z Małopolski oraz Słowacji).                        

Puchary dla zwycięskich drużyn ufundowały: Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz Stowarzyszenie Małopolskich Kucharzy i Cukierników.

Uczestników konkursu oceniało profesjonalne jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników, Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej oraz  przedstawiciele krakowskich restauracji i cukierni:

Anna Korfel

Andrzej Kowalik

Kazimierz Gucwa

Zbigniew Kurleto

Mieczysław Czytajło

Artur Kochański

Leszek Kochański

Łukasz  Grabowski

Jan Filipczyk

Michał Henzel

Konkurs jest współfinansowany przez Radę Dzielniy XVIII i sponsorów: Krakowski Bank Spółdzielczy, Pałac Śmiłowice, NSZZ Solidarność przy Philips Morris , Zeto Kraków, Budomat, Hotel Leopolis, Firma Sobol a, Izba Notarialna w Krakowie, SoftNet , 

Fundatorami nagród byli:

ZNP oddział Nowa Huta, Hotel Holiday INN City Center w Krakowie, Pałac Śmiłowice, NSZZ Solidarność przy Philip Morris ,Krajowy Ośrodek Wsparcia  Rolnictwa, BSR, Gastropac, Farmona, Wawel S.A, Danuta i Zbigniew Kwater, Auchan  Kraków   Bora, Lajkonik Skawina, K&K Kamil Bałys,Multigastro,

W organizacji konkursu wsparli nas: HUT-PUS, Dom Chleba, FPH.”Ania”, Consorfrut, PH”U Jędrusia”, Lewiatan, Szubryt, Pawłowscy, Gastroinfo, Promiwex, Prominex, Albert, Firma Gawor, Firma Wolarek, Adam Adamek, Córka Piekarza” z Niepołomic, Stowarzyszenie Przyjaciół Łuczanowic częstowało uczestników i zaproszonych gości następującymi potrawami: zupą skrzatów, kremem Kubusia Puchatka, ciastem „Księżniczka na ziarnku grochu”, deserem – jabłkiem złej macochy, pysznym smalczykiem i masłem czosnkowym z chlebem ze śliwką i dynią. Koło Gospodyń Wiejskich z Dojazdowa częstowało zupą zbójnicką, przekąskami Shreka, ciasteczkami Twardowskiego, torcikiem Muchomor i babeczkami Księżniczki. W pięknych strojach krakowskich KGW i  Stowarzyszenie wraz z Lajkonikiem przy akompaniamencie saksofonu i akordeonu zaśpiewali piosenki ludowe związane z legendami.

W trakcie konkursu w dniu 14 marca uczestnicy ekip kucharskich wzięli udział w warsztatach  obsługi kelnerskiej serwisu francuskiego w restauracji Hawełka” oraz zwiedzili Stare Miasto Kraków. W dniu 15 marca zaproszeni goście uczestniczyli w pokazie kulinarnym „Kuchnia kresowa”- przygotowanym przez Krakowską Kongregację Kupiecką – pana Zbigniewa Kurleto oraz pan Mieczysława Czytajło.

W trakcie gali konkursu  szkolne zespoły taneczne zaprezentowały program artystyczny w bajkowych strojach.

Wyniki XVII Małopolskiego Konkursu Kucharsko – Cukierniczego

 

Wszyscy uczestnicy konkursu i ich opiekunowie  zostali obdarowani nagrodami, a „uderzenie” buławą przez Lajkonika (Maciej Karolczyk ze Stowarzyszenia Przyjaciół Łuczanowic ) ma zapewnić szczęście i pomyślność w karierze zawodowej.

Konkurs cukierniczy

 I   miejsce ZSS nr 14 w Krakowie  Tort „ Królowa śniegu”, lodowa  dekoracja z karmelu, ciastka bankietowe – bezy śnieżne , które wykonali uczniowie Anna Kułek, Mateusz Stanek. Do konkursu  przygotowywani przez  mgr Piotra Horążego

II  miejsce ZSS nr 5 w Nowym Sączu Tort  „Z  leśnego mchu”, magiczne deserki , eksponat z lukru plastycznego w formie  „Chaty Jagi”– które wykonały uczennice: Angelika  Kalemba, Izabela Kalemba. Do konkursu  przygotowywane przez mgr Beatę  Mos

III  miejsce Nova Ves nad Zitavou Słowacja  Tort „ Povest o Janosikovi”, figurki z marcepanu. ”– które wykonały uczniowie Simona Sarkoziva , Marius Zembry. Do konkursu  przygotowywani przez  mgr Helanę Budayovą.

I miejsce w kategorii „ Inspirujący smak potraw” za tort „Bajkowa łąka” SOSW nr 30 w Krakowie – uczniowie Ewa Jaros, Natalia  Jurkowska przygotowywani przez panią mgr Małgorzatę Piskorską

Szczególne wyróżnienie otrzymali zwycięzcy  XVII Małopolskiego Konkursu Kucharsko – Cukierniczego z  ZSS nr 14 w Krakowie  Anna Kułek, Mateusz Stanek.

Nagrodę Publiczności otrzymał zespół   SOSW nr 30 w Krakowie – uczniowie Ewa Jaros, Jakub Płoszaj przygotowywani przez panią mgr Małgorzatę Piskorską

 

Konkurs kucharski

I   miejsce ZSS nr 14 w Krakowie gr. B, Zupa żółwiowa , gicz jaskiniowca z dodatkami , które wykonały uczennice Kamila Nowak, Karolina Korfel pod kierunkiem  pani mgr Katarzyny Krześniak

 II  miejsce SOSW w Kobylance Smocze szaszłyki z jagnięciny, jabłka królewnej  Śnieżki, które wykonali uczniowie Konrad Kędra, Krystyna Kusiak  Do konkursu  przygotowywani przez panią  mgr Marię Ludwin

III  miejsce Nova Ves nad Zitavou Słowacja  „ Povest o Janosikovi Kristina Didova, Julia Mikulova. Do konkursu  przygotowywe przez  pana mgr Pavola Chlipika

 

I miejsce

„ Inspirujący smak potraw” otrzymał zespół  z ZSS nr 14 w Krakowie gr. A –  za zakąskę i danie główne inspirowane  baśnią „ O rybaku i złotej rybce” ”, które wykonały uczennice Katarzyna Góralczyk, Katarzyna Łach pod kierunkiem pani mgr Barbary Łukasik

 „Inspirujący smak potraw” otrzymał zespół  z ZSS nr 5 w Nowym Sączu za wykonanie potrawy „Sądecka Brzydula”,  które wykonali uczniowie Paulina Potępa, Marek Joniec pod kierunkiem pani mgr Urszuli Klag 

 

I miejsce

 „Zastosowane techniki  kulinarne” otrzymał zespół  z SOSW nr 30 w Krakowie za zakąskę „Gdzie jest znana rybka?” i danie główne „Sławna dziwaczka nie oczywiście”, które wykonali uczniowie Elżbieta Polak, Dariusz Surówka pod kierunkiem pana mgr Jakuba Walasa

 Zastosowane techniki  kulinarne ” otrzymał  zespół z SOWS w Dobrej za dekorację potraw „Żeberko w leśnym mchu” i „Muchomorki z bajkowym nadzieniem”, które wykonali uczniowie Natalia Kulpa, Robert Matras pod kierunkiem pani mgr Iwony Zelek, pani mgr Anny Bubuli

 

I miejsce

 „ Ciekawą aranżację stołu” otrzymał zespół z  SOSW dla Niesłyszących w Krakowie dekorację potraw: zupy „Marzenie  smoka wawelskiego”, „ Roladki szewczyka „Skuby” i napój „ Wiślany eliksir smoka”,  które wykonali uczniowie Kacper Błaszczyński , Łukasz Pawlikowski pod kierunkiem pani mgr Elżbiety Tarko

 „Nagrodę Publiczności” otrzymał zespół  z SOWS w Dobrej za dekorację i wykonanie potraw „Żeberko w leśnym mchu” i „ Muchomorki z bajkowym nadzieniem”, które wykonali uczniowie Natalia Kulpa, Robert Matras pod kierunkiem pani mgr Iwony Zelek, pani mgr Anny Bubuli