Warsztaty ceramiczne w Nowohuckim Centrum Kultury

Od 17 października 2017 roku rozpoczęły się zajęcia terapeutyczne z ceramiki. Co tydzień w pracowni ceramiki NCK pod kierunkiem pani Bożeny Szuflity odbywają się ciekawe spotkania artystyczne.

W zajęciach biorą udział uczniowie klas gimnazjalnych IIIb, IIId ogółem 10 uczniów pod opieką nauczycieli  B. Rogóż oraz A. Polak. Warsztaty odbywają się w ramach zajęć z techniki.   Forma terapeutyczna zajęć  wpływa na rozwój manualny, percepcje przestrzenną, koordynację wzrokowo- ruchową oraz wycisza emocje uczestników.  Jest ciekawa, atrakcyjna dla uczniów, stanowi motywacje do pracy i odniesienia sukcesu.

Uwrażliwia również na poczucie estetyki i piękna. Uczniowie chętnie biorą udział w tych zajęciach, otrzymują  profesjonalne wsparcie od prowadzących zajęcia. Odnoszą sukcesy. W trakcie zajęć powstały prace przestrzenne: bombka, kot siedzący, pudełeczko z księżycem, lajkonik ,  naczynie z wałeczków , ozdoby choinkowe z odciśniętym wzorem oraz obrazy w ramce makieta gwiazda betlejemska. Prace uczestników zostały umieszczone w ekspozycji  w gablotach w NCK.  Część prac uczniowie przekazali jako prezenty dla rodziców, dziadków oraz sponsorów szkoły.  Rodzice uczniów są bardzo zadowoleni z takiej formy zajęć.

W II półroczu zajęcia będą kontynuowane.