Opowieść Wigilijna

Tradycyjnie, jak co roku, w naszej szkole – ZSS nr 14 na osiedlu Sportowym 28 odbyło się „Świąteczne przedstawienie”. Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy w ramach projektu „Szkoła Teatralna” z dofinansowaniem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zagrali w spektaklu pt. „Opowieść Wigilijna”.

Wspaniale poradzili sobie z tak niełatwym do scenicznej adaptacji utworem. Piękna scenografia, wyjątkowe kostiumy oraz lekka trema i emocje towarzyszące naszym aktorom sprawiły, że całą widownię ogarnął cudowny, świąteczny nastrój, wyrażony wielkim entuzjazmem, podziwem i gromkimi brawami!
Z naszymi wspaniałymi aktorami pracowali:
– Gabriela Oberbek – aktorka teatralna i filmowa,
– Jarosław Kozielski – aktor i wokalista,
– Katarzyna Krzysztofek – tancerka, instruktorka tańca współczesnego,
– Anna Kram- Ligas – pedagog, logopeda
Projekt „Szkoła Teatralna” zaistniał w naszej szkole dzięki Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „ Nie tylko…” z siedzibą w Warszawie, której celem jest miedzy innymi rozbudzanie aktywności artystycznej – teatralnej, scenicznej, realizowanej na takich zajęciach, jak:
– małe formy teatralne – etiudy – praca z aktorem,
– ruch sceniczny (choreografia) – praca z tancerzem,
-wokalizy (dźwięki, głos, oddech) – praca z wokalistą,
– doskonalenie dykcji – praca z logopedą.
Z Fundacją „Nie tylko…” nasza szkoła współpracuje od stycznia 2016 r. Jej efektem jest wystawienie kilku spektakli dla szerokiej publiczności – „ Krótkie historie miłosne”, „ Jedzie pociąg z daleka – wakacyjne marzenia”.
Po tak wspaniałej teatralnej zabawie i scenicznych sukcesach cieszymy się, że w Nowym Roku 2018 znowu spotkamy się na „teatralnych deskach” z naszymi kochanymi aktorami – przyjaciółmi naszej szkoły.