Spotkanie z pisarką

18 grudnia 2017 r. klasa IV a wybrała się do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej na spotkanie ze znaną krakowską pisarką i poetką Ewą Stadtmuller. Jest ona autorką wielu książek dla dzieci. Są wśród nich zbiory bajek, legend, wierszy, zagadek, scenariuszy teatralnych itp. Tematem spotkania, które prowadziła pani Ewa, były krakowskie tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Wśród śmiechu i dobrej zabawy uczniowie przebierali się w stroje postaci, które spotkać można w szopce krakowskiej. Ten piękny zwyczaj budowania szopek, przypominających zabytki naszego miasta trwa już kilkadziesiąt lat. Po zakończonym spotkaniu w bibliotece uczniowie wybrali się więc na spacer ulicami Starego Miasta, aby na własne oczy zobaczyć stojące przy nich szopki i dekoracje, które tworzą niezwykłą atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.