Wycieczka do Zakopanego

7 grudnia 2017 roku o godzinie 8.15 wyruszyliśmy do zimowej stolicy Polski Zakopanego. Większość z nas po raz pierwszy miała zobaczyć Tatry. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy kiedy nam się pokażą i wreszcie są. Zobaczyliśmy zaśnieżone szczyty Giewontu, Czerwonych Wierchów, Nosala i Kasprowego. Wyglądały dokładnie tak jak na oglądanych wcześniej zdjęciach i filmach ale teraz dopiero poczuliśmy ich potęgę i majestat. Obejrzeliśmy też skocznię narciarską na Krokwi. Już patrząc z dołu wiedzieliśmy jaka jest wielka jednak dopiero kiedy wyjechaliśmy wyciągiem na górę zrozumieliśmy jak trudne są skoki narciarskie. Dla nas strachem było nawet spojrzenie w dół. To było ogromne przeżycie.
Zdecydowanie łatwiejszy wyjazd był na Gubałówkę z której oglądaliśmy panoramę Tatr i całe Zakopane. Następnym punktem naszego zwiedzania były Krupówki czyli tętniąca życiem najsłynniejsze ulica miasta. To tutaj zakupiliśmy pamiątki, oscypki i dowiedzieliśmy czym zajmują się górale. Odwiedziliśmy kościoły. Jest ich dużo w Zakopanem ale najsłynniejsze to Kościół na Pęksowym Brzysku i Sanktuarium na Krzeptówkach. Pogoda była piękna więc wycieczka udała się znakomicie. Najchętniej wrócilibyśmy tu na kilka dni.

Klasa Va, IIa, IIIa wraz z opiekunami.