Mikołaj w Szkole Podstawowej

Na to wydarzenie czekaliśmy z wielką niecierpliwością. Ale w końcu nastał magiczny dzień 6 grudnia. Uczniowie klasy I, II i IV b szkoły podstawowej w towarzystwie swoich nauczycieli, dyrekcji oraz przyjaciół szkoły przywitali tego najbardziej wyczekiwanego gościa w całym roku. Z dalekiej północy dotarł do nas Święty Mikołaj. Zanim jednak przekroczył nasze progi, uczniowie obejrzeli przedstawienie kukiełkowe pt. „Jaś i Małgosia”, a także zaśpiewali piosenki na cześć Mikołaja. Po takim powitaniu nasz wspaniały gość wręczył osobiście każdemu z uczniów prezent i wywołał jedyny w swoim rodzaju uśmiech na ich twarzach. Uśmiech, który ilekroć dzieciaki spoglądały w stronę swoich prezentów, na nowo rozpromieniał ich buzie. Torby pełne były smakołyków, łakoci, owoców i innych niespodzianek. Niełatwo było mu ruszyć w dalszą drogę, bo jak się czeka na kogoś cały rok, to trudno go tak szybko pożegnać. Ale jednak musiał, bo jak wiadomo ma dużo pracy w tym magicznym dniu. Do zobaczenia za rok Święty Mikołaju.