Zbiórka makulatury w krakowskich szkołach i przedszkolach

Kolejny raz uczniowie Zespołu Szkół wzięli udział w niezwykle pożytecznej akcji zbierania makulatury zorganizowanej przez Urząd Miasta Krakowa i ponownie zdobyli premiowane, drugie miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Na specjalnie zorganizowanej uroczystości otrzymali cenne nagrody: wysokiej klasy aparat fotograficzny ze statywem oraz power bank. Szczególnie ważny był efekt kilkakrotnego udziału naszych podopiecznych w corocznie organizowanym przez Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa konkursie – uczniowie stali się bardziej wrażliwi na ekologię, niszczenie naturalnego środowiska człowieka poprzez bezmyślne wycinanie drzew. Zbierali makulaturę przez wiele tygodni, aby otoczenie w którym żyją było piękne i naturalne, by wokół było zielono. Dzięki krakowskiej akcji efektywnego wykorzystania surowców wtórnych, zebraniu w sumie 300 tys. kilogramów makulatury oszczędzono około 5000 drzew od wycinki.

Gratulujemy wyniku i z przyjemnością weźmiemy udział w innych projektach organizowanych przez Gminę Miejską Kraków!