Narodowe Święto Niepodległości

Święto Niepodległości 11.11 jest piękną okazją do uczestnictwa w żywej lekcji historii i patriotyzmu.”Do kraju tego gdzie kruszynę chleba podnoszą z ziemi przez uszanowanie dla darów nieba tęskno mi Panie”, czy : Święta miłości kochanej ojczyzny”. Kiedy słyszymy te słowa wypowiadane z przejęciem przez uczniów sami odczuwamy drżenie serca. Kiedy z wielką ekspresją i świetną intonacją narrator prowadzi nas drogą walki i męczeństwa do niepodległości rośnie w nas prawdziwa duma. Kiedy młodzi artyści solo oraz wspólnie z widownią śpiewają pieśni „Jest taki kraj , Rozkwitały pąki białych róż, My pierwsza brygada” pulsuje w nas radość i rośnie siła ducha. Kiedy patrzymy na młodego chłopca ubranego w autentyczny mundur ułana,to czujemy w sercu że to my, tacy sami Polacy z dziada pradziada . Łączy nas wspólnota losu.