„Zielona szkoła” w Jodłówce Tuchowskiej uczniów klasy 6a, 7a i 8a SP

W dniach od 15 do 19 listopada 2021 r. przebywaliśmy na „zielonej szkole” w Jodłówce Tuchowskiej. Każdy dzień wypełniony był poznawaniem okolicy oraz różnorodnymi zajęciami na terenie „Domu Wczasów Dziecięcych”.
Dzięki sprzyjającej pogodzie udało nam się zwiedzić Jodłówkę i leżący na jej terenie park krajobrazowy, zdobyć szczyt Brzanki, a także wziąć udział w wycieczce do Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach. Odwiedziliśmy też Muzeum Przyrody, w którym mogliśmy zobaczyć różne gatunki roślin i zwierząt zamieszkujących region Pogórza Karpackiego. Widzieliśmy modele ptaków i dużych drapieżników, takich jak: niedźwiedź, żubr i łoś oraz „płynęliśmy” podwodnym batyskafem podziwiając gatunki ryb zamieszkujących dno rzeki Białej. Popołudniami graliśmy w „mafię”, korzystaliśmy z siłowni i sali gier, braliśmy udział w warsztatach z lepienia gliny i wyrabiania bransoletek. Podczas dyskotek było dużo śmiechu i zabawy.
Pobyt na „zielonej szkole” był dla nas okazją do zdobycia nowych doświadczeń i wrażeń oraz lepszego poznania się. I chociaż pod koniec tygodnia, wszyscy trochę tęsknili za domem, to jednak chętnie pojechalibyśmy gdzieś znowu. Ten wyjazd na długo pozostanie w naszych wspomnieniach!