Wycieczka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

W piątek 19 listopada odbyła się wycieczka autokarowa uczniów SPP, kl. 6 a i c wraz z opiekunami do Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” na Białych Morzach i do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Elementem przewodnim tej wycieczki była wystawa multimedialna „Śladami Jezusa” i Msza św. w Sanktuarium w Łagiewnikach. W wolnym czasie uczniowie z opiekunami mogli zwiedzić np. wieżę, kościół, gdzie znajduje się sutanna Jana Pawła II naznaczona krwią podczas zamachu na Jego życie, oraz kaplicę, w której znajduje się płyta nagrobna. W Łagiewnikach zobaczyliśmy celę, w jakiej mieszkała s. Faustyna. Uwieńczeniem tego wyjazdu była Msza św. sprawowana w bazylice, gdzie zawierzyliśmy wszystkie troski Bogu Miłosiernemu. Szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do szkoły.