Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

„Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek,
Jutro wakacje, lekcje skończone!”.

Zakończenie roku szkolnego to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna – niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, rozpoczynająca jednak okres wakacyjnej zabawy, swobody i beztroski.
W naszej placówce uroczystość ta odbyła się dzisiaj (tj. 25.06.2021) na dziedzińcu głównego budynku ZSS nr 14. Najpierw Dyrektor Szkoły pan Stanisław Wydra podziękował przybyłym uczniom, nauczycielom i rodzicom za wyjątkowy wysiłek włożony w tegoroczną edukację (w dużej mierze zdalną). Spotkanie było okazją do wyróżnienia uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce i sporcie oraz pożegnania absolwentów SP, SB i SPP. Podsumowano kolejną edycję konkursu „Wzorowa Klasa”. Zwycięzcami zostały: VIIa SP i IIc SB. Wręczając kwiaty Dyrekcji, uczniowie ze szkół: podstawowej i branżowej wyrazili wdzięczność nauczycielom za całoroczną pracę. W formie artystycznej złożyli też życzenia udanego, bezpiecznego wypoczynku zgromadzonej społeczności szkolnej. Uroczystość niewątpliwie uświetniły występy klas I-III, szkolnego chóru, zespołów tanecznych „Oreo” i „Flash”. Po zakończeniu wspólnego świętowania wychowawcy rozdali świadectwa w salach lekcyjnych.

„Lato, lato, lato czeka
Razem z latem czeka rzeka
Razem z rzeką czeka las
A tam ciągle nie ma nas …”.

Wkrótce będziemy! Pora pakować plecaki, walizki i wyruszać na zasłużony, wakacyjny wypoczynek.