W Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach

W sobotę 19 października 27-osobowa grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką p. G. Brzeżańskiej i J. Mołaty zwiedziła Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Przewodnicy oprowadzili uczniów po przepięknym prywatnym ogrodzie państwa Pendereckich, gdzie można podziwiać zabytkowy dworek wraz z zabudowaniami oraz roślinność, która jesienią prezentuje się magicznie.

Dużą atrakcją było spotkanie z lutnikiem, który zaprezentował jak i z czego powstają skrzypce. Następnie obejrzano prywatne archiwum najwybitniejszego polskiego żyjącego kompozytora uznanego na całym świecie, którym jest oczywiście K. Penderecki.

W nowoczesnym budynku powstałym w 2013 r., w który mieści się wspaniała sala koncertowa młodzież wysłuchała koncertu poświęconego dwusetnej rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki a wcześniej miała niepowtarzalną okazję uczestniczyć w próbie orkiestry symfonicznej wraz z chórem.

Po takiej dawce artystycznych wrażeń późnym wieczorem autokar szczęśliwie dowiózł wszystkich do Krakowa.