Wizyta w Chrustovicach

Zgodnie z wieloletnią tradycją, i w tym roku odbyła się wymiana młodzieży ze szkoły branżowej z Krakowa i z Czech. W dniach od 25-29.03.2018 ośmiu uczniów kierunku ogrodnik odwiedziło zaprzyjaźnioną szkołę w Chroustovicach.
Podczas pobytu braliśmy udział w zajęciach praktycznych z zakresu warzywnictwa, produkcji roślin ozdobnych oraz florystyki. Nie mogło zabraknąć również wspólnego zwiedzania historycznych miejscowości. Widzieliśmy piękną starówkę i zamek w Litomyślu oraz Pardubicach. Szczególnie zachwycił nas zamek w Pardubicach – na dziedzińcu pięknie prezentowały się pawie a w jego komnatach kolekcja starego i nowoczesnego szkła artystycznego.
Wspólnie z kolegami z Czech braliśmy udział w grach, zabawach i konkursach sprawnościowych, podczas których mieliśmy okazję poznać się i zintegrować.
Pobyt w Czechach pokazał nam, jak uczą się nasi rówieśnicy, jakie wybierają kierunki kształcenia oraz jak wyglądają miejsca i warunki ich pracy i nauki. Wyjazd zaowocował poznaniem kultury i języka naszych sąsiadów, a także nawiązaniem przyjaźni.