Praktyka zawodowa w Niemieckim Ośrodku Szkoleniowym IB Mitte

Od 21 maja do 3 czerwca 2018 r. 8-osobowa grupa naszych uczniów  Szkoły Branżowej  o specjalności  cukiernik  odbyła dwutygodniową praktykę zawodową w Niemieckim  Ośrodku Szkoleniowym IB Mitte w  Jenie pod opieką p. Piotra Horążego  . Staż odbył się w ramach realizacji   projektu Erasmus plus. Celem i założeniem stażu było nabycie umiejętności i kompetencji zawodowych przez wybranych uczniów kształcących się w zawodzie kucharz i cukiernik. Nasi uczniowie codziennie odbywali praktyki zawodowe z instruktorami z Niemiec wykazując się dużą samodzielnością. W wolnych chwilach udało nam się zwiedzić miasta Jena, Weimar i Buchenwald.  Na zakończenie projektu każdy z uczestników otrzymał certyfikat, potwierdzający konkretne umiejętności zawodowe. Było super, już nie możemy się doczekać wyjazdu w kolejnym roku szkolnym.