Warsztaty w Bibliotece Wojewódzkiej

Tradycyjnie maj jest miesiącem poświęconym promocji książki i czytelnictwa. Z tej okazji klasy IV a i VII a odwiedziły Bibliotekę Wojewódzką przy ul. Rajskiej i wzięły udział w warsztatach literackich. Spotkania, które polegały na zapoznaniu się z treścią lektury pt. „Kwiat paproci” (kl. IV) i „Pies Baskervillów” (kl. VII), poprowadziła zaprzyjaźniona z nami p. Elżbieta Starowicz. Uczniowie klasy IV a  szukali odpowiedzi na pytanie: „Co to jest szczęście?” i wykonali piękny plakat, będący podsumowaniem wszystkich podjętych działań. Siódmoklasiści z kolei, zamienili się w detektywów na wzór Sherlocka Holmesa i  idąc za wskazówkami, zwiedzali różne pracownie biblioteczne szukając fragmentów powieści. Wszyscy uczniowie wrócili do szkoły z przekonaniem, że książki, ukryte w bibliotece otwierają przed nami świat, w którym trudno się nudzić.