BRAWO AGNIESZKA!

Podczas Mistrzostw Polski Sprawni-Razem w Pływaniu, które odbyły się w dniach 27- 29.04.2018 r. w Warszawie Łomiankach, reprezentacja województwa małopolskiego w skład której weszli również uczniowie naszej szkoły zdobyła 9 medali. Patryk Pawłowski z kl. I b SB srebrny w sztafecie 4 x 50 m stylem dowolnym. Największym sukcesem było wypływanie przez Agnieszkę Kociołek z kl. III SPP dwóch złotych medali na dystansach 50 m stylem dowolnym i na grzbiecie.

Tym samym Agnieszka potwierdziła swoje wyjątkowe umiejętności pływackie. Od wielu lat, dzięki wsparciu

i motywowaniu  rodziców i nauczycieli , Agnieszka pływa, startuje kilka razy w roku w zawodach ( również Olimpiad Specjalnych), rywalizuje i zdobywa medale. Woda to Jej żywioł.W poprzednim roku podczas startu w Mistrzostwach Polski Agnieszka zdobyła brązowy medal na dystansie 50 m stylem dowolnym ścigając się  z rówieśniczkami w kat. open.

W tym roku Sprawni-Razem poszerzyła swoją działalność. Do osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim dołączyły osoby z Zespołem Downa.Umożliwiło to osiągnięcie tak spektakularnego sukcesu przez Agnieszkę. Została objęta wyczynowym szkoleniem centralnym i zakwalifikowana na obóz kadry Polski do Drzonkowa, a 14 lipca wyjeżdża na Europejskie Igrzyska INAS do Paryża.GRATULUJEMY!

BO SPORT TO…. REHABILITACJA, ZABAWA, ROZWÓJ KOMPETENCJI SPOŁECZNYCH I  POZNAWANIE ŚWIATA. 

Agnieszka, wraz z innymi uczniami naszej szkoły, uczestniczy w piątkowych zajęciach pływania na Pływalni Com Com Zone.