KIERMASZ WIELKANOCNY

W Niedzielę Palmową przy kościele MB Pocieszenia odbył się kiermasz świąteczny Zespołu Szkół Specjalnych nr 14. Sprzedawane były palmy (niektóre były robione przez dzieci i młodzież) oraz artykuły spożywcze (baranki, ciasteczka, rogaliki, chrzan z ćwikłą). Oferowane ozdoby świąteczne zostały wykonane różnymi technikami: szycie z materiałów, malowanie ceramiki, wyroby papiernicze, stroiki, wysiew kiełków rzeżuchy i zboża.

Zebrane pieniądze będą wykorzystane na pielgrzymkę – wycieczkę do Świnoujścia. Dzieci i młodzież będą zwiedzały min. Kościoły „Gwiazdy Morza” i „Chrystusa Króla”, par. Garnizonu Wojskowego, muzeum Rybołówstwa Morskiego, fort Anioła i będą brały udział
w rejsie statkiem po porcie.

Do tej pory byliśmy min. w Licheniu, w Wadowicach, w Hodyszewie, na Górze Świętej Anny, w Ząbkowicach Śląskich, w Sandomierzu.