Jesienne opowieści

 „Jesienne opowieści” to tytuł nostalgicznej audycji Filharmonii Krakowskiej. Koncert utrzymany był w nastroju polskiej jesieni, która miewa dni nie tylko deszczowe, ale także pełne słońca kwiatów i kolorów. Motywem przewodnim koncertu był wiersz krakowskiego poety, Leszka Długosza, „Dzień w kolorze śliwkowym” , a melodia napisana przez poetę do tego właśnie wiersza była podsumowaniem muzycznym tego spotkania.
Wśród utworów, które usłyszeliśmy znalazły się:
Mikołaj Rimski-Korsakow – Lot trzmiela (fagot, fortepian)
Giuseppe Gariboldi – Tańczące koniki (obój, fortepian)
Fryderyk Chopin – Preludium Des-dur op.28 nr 15 „Deszczowe” (fortepian)
Claude A.Debussy – „Ogrody w deszczu” (fortepian fragmenty)
Artur Gold (sł.Andrzej Włast) „Jesienne róże” (obój, fortepian) (z repertuaru Mieczysława Fogga).