200 lat, 200 lat!!!

    Nie, to nie pomyłka autora….. 200 lat śpiewaliśmy pani Marii Kurdziel, nauczycielce naszej szkoły , która 20 października skończy 100 lat. Dyrekcja, grono pedagogiczne, Samorząd Uczniowski postanowili uczcić tak wspaniałe wydarzenie. Korzystając z pomocy pani Barbary Chraboty umówiliśmy się na spotkanie z Jubilatką, która przyjęła nas u siebie . Wielkie wzruszenie towarzyszyło, nam wszystkim, kiedy składaliśmy życzenia, gratulowaliśmy wieku, wspaniałej kondycji, wielkiej pogody ducha i olbrzymiego ciepła. Kiedy wchodziliśmy do klatki schodowej „zaczepił nas” sąsiad pani Kurdziel i zapytał czy idziemy z życzeniami do Jubilatki. Gdy odpowiedzieliśmy, że tak – powiedział nam bardzo ważne słowa: „Ona zapracowała całym życiem na swoje 100 lat”. Receptą na wiek pani Marii jest energia, ruch, ciekawość świata, pogoda ducha i miłość do ludzi. Uczmy się tego i naśladujmy Mistrzynię w dobrym, długim życiu!!!